close
تبلیغات در اینترنت
::: خورسند ام :::: کنکور - موفقیت ::: - 45

مشاوره رایگان

جهت مشاوره رایگان و پاسخ به پرسش ها ، سوالات خودتان را به ایمیل khorsandm.ir@gmail.com بفرستید. و یا در بخش نظرات سایت سوالات خودتان را بپرسید

توجه : به منظور تسریع در پاسخ گویی ، تعداد مشاوران اضافه شد.

روش جدید : ربات تلگرام https://t.me/khorsandm_bot

چرا تست بزنیم؟

1234 بازدید

برای موفقیت در آزمون‌های سراسری باید علاوه بر مطالعه‌ی دقیق مطالب درسی، آشنایی با انواع سؤال‌های  تستی را نیز بیاموزیم. مسلماً داوطلبانی که با شیوه‌ی پاسخ به سؤال‌های تستی آشنایی داشته باشند در آزمون نسبت به افرادی که هیچ گونه آشنایی با این گونه سؤالات ندارند، بهتر عمل می‌کنند. گاهی تعدادی از داوطلبان به جای مطالعه، هم‌زمان با تست فقط برای کسب مهارت در تست زدن تلاش می‌کنند و تمام زمان خود را صرف تمرین تست می‌کنند. این دسته از داوطلبان فقط شکل ظاهری سؤال‌ها و پاسخ‌ها را حفظ می‌کنند، بدون این‌که تلاشی برای فهمیدن داشته باشند و قطعاً در کنکور دچار مشکل می‌شوند.

مطالعه‌ی مفهومی بدون تست یا تمرین تست‌زنی به صورت انبوه بدون مطالعه‌ی مفهومی، اشتباه است.

تمرین تست‌زنی را در 3 مرحله انجام دهید:

 

برو به ادامه مطلب

ادامه مطلب

خوب بخوابید تا خوب یاد بگیرید

1223 بازدید

درس خواندن و مطالعه‌ي طولاني‌مدت، مغز را خسته مي‌كند و راندمان يادگيري را كاهش مي‌دهد. ذهن افراد آمادگي يادگيري و به‌خاطرسپاري مطالب زيادي را دارد، به شرط آن‌كه اين فرايند به شكل صحيح و اصولي انجام شود.

بعد از يادگيري هر مطلب جديد بايد به ذهن خود اين اجازه را بدهيد كه آموخته‌هاي‌تان را طبقه‌بندي كند و آمادگي يادگيري مطالب بيش‌تر و جديدتر را پيدا كند. بعد از اين‌كه مطلبي را آموختيد يا مرور كرديد، به مدت چند دقيقه به ذهن خود اجازه دهيد كه نكات مهم و كليدواژه‌ها را يك بار مرور و دسته‌بندي كند. انجام اين كار باعث مي‌شود كه بعد از چند ساعت مطالعه كه مي‌خواهيد استراحت كنيد و بخوابيد، آسوده‌‌تر و آرام تر باشيد و به همه‌ي نكات مهمي كه در ذهن داريد، فكر نكنيد و سعي نكنيد در حين خواب آن‌ها را در ذهنتان طبقه‌بندي كنيد.

وقتي خوب مي‌خوابيد و آرامش داريد، به ذهن خود اين امكان را مي‌دهيد كه خوب استراحت كند و براي يادگيري‌هاي بيش‌تر، آماده‌‌تر و فعال‌تر شود.

دليل اين‌كه كودكان آسوده و آرام مي‌خوابند اين است كه قبل از خواب موضوع خاصي براي فكر كردن ندارند و تنها از فرط خستگي است كه خوابشان مي‌برد.

سعي كنيد در حين درس خواندن تا جايي كه امكان دارد، از مغزتان كار بكشيد و زياد درس بخوانيد و ذهنتان را خسته كنيد. در واقع مانند يك دانشمند و نابغه عمل كنيد؛ ولي وقتي مي‌خواهيد بخوابيد، مانند يك كودك بخوابيد؛ يعني با ذهني آرام و به دور از هر نوع تشویش و آشفتگی.

 

نه زياد بخوابيد و نه كم. خوب بخوابيد و آرام و مطمئن باشيد كه استراحت خوب و كافي، تأثير زيادي بر ميزان و نحوه‌‌ي يادگيري‌هاي‌تان دارد.

 

درضمن ، بعضی افراد هستند که تا 1 شب یا بیشتر درس میخونن و صبح ساعت 10 یا دیرتر بیدار میشن. به کجا چنین خوابان ؟


ادامه مطلب

اهميت منابع مطالعاتی در ابتداي سال تحصيلي

1245 بازدید

با شروع سال تحصیلی انتخاب یک منبع مطالعاتی مناسب در کنار کتاب درسی که همسو با سرفصل‌های کتاب درسی شما باشد اهمیت زیادی دارد. هر کتابی که حاوی مطالب زیاد باشد الزاماً کتاب خوبی نیست. کتابی را باید انتخاب کنید که ذهن شما را فعال کند و شما را مجبور کند که خودتان مسائل را تا حدی بدون اشکال حل کنید.هر دانش‌آموز بيش‌ترين زمان آموزش را در مدرسه سپري مي‌کند، از معلم یاد می‌گیرد، از روي کتاب مي‌خواند و در کلاس تمرين مي‌کند. مدرسه آغاز يادگيري است و ممکن است مطالب بعد از يک ساعت فراموش شود؛ بنابراين بايد بعد از رفتن به منزل مطالبي را که در مدرسه فراگرفته‌اید تمرين کنید تا در ذهنتان تثبيتشود؛ اما مرحله‌ی تثبيت و تسلط نياز به کتاب‌هاي کمک‌آموزشي دارد. البته کتاب درسي و جزوه‌ی معلم مؤثرترين ابزار براي عمق بخشيدن به مطالب آموختني است ولي حتماً بايد از کتاب‌هاي کمک‌آموزشي براي تکميل یادگیری مطلب کمک گرفت.

ادامه مطلب

درس هر روز را در همان روز بخوانید

1227 بازدید

 


درس هر روز را در همان روز بخوانید

-          ابتدا جزوه‌ی درسی و یادداشت‌هایی را که سر کلاس نوشته‌اید مطالعه کنید.

-          مسئله‌های حل‌شده در کلاس را یک یا دو بار با دقت مطالعه کنید.

-          مسئله را نیمه‌کاره رها نکنید و به جواب آخر برسید، حتی اگر آن‌ها را بلد هستید، باز هم باید خودتان آن‌ها را حل کنید.

-          سپس مسئله‌ها و تمرین‌های کتاب درسی را حل کنید.

بعد از آن میتوانید ( البته تبلیغ نشه ) از کتاب های میکرو طبقه بندی استفاده کنید.

ادامه مطلب

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در خصوص اعلام برنامه زماني ثبت نام و برگزاري آزمونهاي سال 1393

1211 بازدید
سازمان سنجش آموزش كشور بدين وسيله به اطلاع داوطلبان متقاضي شركت كننده در آزمون تحصيلات تكميلي (كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) سال 1393، آزمون ورودي دوره هاي دكتري Ph.D سال 1393 ، آزمون سراسري سال 1393 و آزمون دوره هاي فراگير كارشناسي ارشد دانشگاه پيام نور پذيرش بهمن ماه 92و مهرماه93 مي رساند، برنامه زماني ثبت نام و برگزاري آزمونهاي فوق الذكر به شرح جدول ذيل اعلام مي گردد.
ادامه مطلب

آموزش افزایش درصد و تراز دروس


پاسخگویی به سوالات


سوالات خودتان را از ما بپرسید . ما رایگان و کامل به آن ها پاسخ می دهیم

سوالات خود را از 2 طریق می توانید بیان کنید :

1- بخش نظرات تمام پست های سایت
2- ایمیل khorsandm.ir@gmail.com