close
تبلیغات در اینترنت
::: خورسند ام :::: کنکور - موفقیت ::: - 44

مشاوره رایگان

جهت مشاوره رایگان و پاسخ به پرسش ها ، سوالات خودتان را به ایمیل khorsandm.ir@gmail.com بفرستید. و یا در بخش نظرات سایت سوالات خودتان را بپرسید

توجه : به منظور تسریع در پاسخ گویی ، تعداد مشاوران اضافه شد.

روش جدید : ربات تلگرام https://t.me/khorsandm_bot

طلاعيه‌ سازمان ‌سنجش ‌آموزش ‌كشوردر رابطه با تاريخ پرينت كارت شركت، آدرس محل رفع نقص و محل برگزا

1209 بازدید

 پيرو اطلاعيه اعلام اسامي معرفي‌شدگان چند برابر ظرفيت رشته‌هاي تحصيلي نيمه‌متمركز آزمون سراسري سال 1392، بدين ‌وسيله به اطلاع كليه معرفي‌شدگان چند برابر ظرفيت هر يك از رشته هاي تحصيلي فوق كه نسبت به واريز وجه آزمون عملي اقدام نموده اند مي‌رساند كه كارت‌ ورود به‌ جلسه‌ آزمون‌ از روزسه‌شنبه مورخ 14/8/92 لغايت پنجشنبه‌ مورخ 16/8/92 از طريق سايت اين سازمان به نشاني www.Sanjesh.org قابل پرينت مي‌باشد(داوطلباني كه جزومعرفي شدگان رشته طراحي صنعتي مي باشند.لازم است نسبت به پرينت كارت آزمون جلسه بعداز ظهر نيز اقدام نمايند.) چنانچه ‌داوطلبي‌ پس از دريافت كارت خود مغايرتي مشاهده نمايد مي‌تواند در روز پنجشنبه‌ مورخ 16/8/92 از ساعت 8:00 الي 12:00 ظهر و از ساعت 14:00  الي 17:00 بعدازظهر به نماينده رفع نقص اين سازمان مستقر در دانشگاه شهرستان محل برگزاري آزمون به شرح جدول ذيل مراجعه نمايند. شروع فرآيند برگزاري آزمون‌ درس‌ طراحي‌ رشته‌هاي نقاشي، ارتباط تصويري، طراحي پارچه و طراحي لباس و كارداني هنرهاي تجسمي رأس‌ ساعت‌ 8:30 (هشت و نيم) صبح‌ روز جمعه مورخ 17/8/92 و آزمون رشته طراحي صنعتي رأس ساعت 14:30(دو و نيم بعدازظهر) روز جمعه مورخ 17/8/92 خواهد بود، داوطلبان توجه داشته باشند در صورتيكه در آزمون رشته‌هاي جلسه صبح در چند رشته نيمه‌متمركز معرفي شده باشند منحصراً يك كارت شركت در آزمون براي آنها پيش‌بيني شده است. داوطلبان بايستي براي شركت در آزمون طراحي حداقل نيم ساعت قبل از شروع آزمون در حوزه امتحاني خود در محل برگزاري آزمون كه آدرس آن بر روي كارت شركت در آزمون آنها درج شده، حضور داشته باشند. به همراه داشتن پرينت كارت شركت در آزمون، شناسنامه و يا كارت ملي  وسايل مورد نياز آزمون از قبيل: زير دستي‌‌ مقوايي ‌يا فيبر به‌ ابعاد 50×35 سانتي ‌متر - گيره‌هاي ‌كاغذ - مدادهاي‌‌ رنگي- مداد سياه‌ پر رنگ‌‌ و نرم - مداد پاكن‌ و مداد تراش - مداد اتود و مداد طراحي- خط‌كش‌ و گونياي‌ كوچك ‌- پرگار و وسايل طراحي الزامي است.تذكر بسيار مهم: داوطلبان از همراه داشتن وسايل اضافه در جلسه آزمون جداً خودداري فرمايند و از الصاق كردن هرگونه كاغذ، كاغذ پوستي و غيره به كار عملي خودداري شود.

ادامه مطلب

اطلاعيه‌ دوم سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور در رابطه با رشته‌ محل‌هاي جديد علاوه بر رشته‌هاي مندرج

1228 بازدید

پيرو اطلاعيه مورخ 6/8/92 بدين‌وسيله‌ به ‌اطلاع‌ آن دسته از داوطلبان‌ شركت‌كننده در آزمون‌ سراسري سال 1392، مي‌رساند با توجه به اعلام رشته محل‌هاي جديد تحصيلي و همچنين اصلاحات اعلام شده درخصوص برخي از رشته‌هاي تحصيلي مندرج در اطلاعيه فوق‌الذكر و به منظور مساعدت براي درج كد محل‌هاي انتخابي مقرر گرديد به داوطلبان ذيربط اجازه داده شود تا روز سه‌شنبه مورخ 14/8/92 نسبت به ثبت اولويت‌هاي انتخابي خود اقدام نمايند.

  لذا متقاضيان لازم است براساس ضوابط و شرايط مندرج در دفترچه راهنماي انتخاب رشته و همچنين كدمحل‌هاي تحصيلي مندرج در اطلاعيه مورخ 6/8/92 اين سازمان در خصوص تكميل ظرفيت رشته‌هاي تحصيلي آزمون سراسري سال 1392 در اين اطلاعيه نسبت به ثبت كد‌ محل‌هاي مورد نظر حداكثر تا پايان روز سه‌شنبه مورخ 14/8/92 منحصراً از طريق سايت اينترنتي اين سازمان به نشاني: www.sanjesh.org  اقدام نمايند. ضمناً داوطلباني كه قبلاً فرم انتخاب رشته خود را تكميل نموده‌اند، در صورت تمايل با توجه به مندرجات اين اطلاعيه، مي‌توانند نسبت به ويرايش رشته‌هاي انتخابي خود تا تاريخ فوق‌الذكر اقدام نمايند.
ضمناً به اطلاع داوطلباني كه در رديف معرفي‌ شدگان چند برابر ظرفيت رشته نيمه‌متمركز ارتباط تصويري دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي تهران قرار گرفته‌اند، مي‌رساند در صورتي كه اين داوطلبان نسبت به انتخاب رشته‌هاي مربوط به اين دانشگاه و دانشگاه فرهنگيان در مرحله تكميل ظرفيت آزمون سراسري 92 اقدام نموده باشند  و در رديف پذيرفته‌شدگان نهايي يكي از رشته هاي دانشگاه فرهنگيان ويا دانشگاه شهيد رجايي در مرحله تكميل ظرفيت قرار گيرند، با توجه به اعلام مركز برنامه ريزي و آموزش نيروي انساني وزارت آموزش و پرورش منحصراً مي‌بايست در قبولي رشته مرحله تكميل ظرفيت ثبت‌نام نمايند. لذا براي اين داوطلبان حتي در صورت گذراندن كليه مراحل آزمون عملي ، مصاحبه و گزينش با موفقيت، رشته نيمه متمركز مذكور به عنوان قبولي اعلام نخواهد شد.
ادامه مطلب

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره زمان اعلام فهرست اسامي معرفي‌شدگان چندبرابر ظرفيت براي شرك

1207 بازدید

سازمان سنجش آموزش كشور بدين وسيله به اطلاع داوطلباني كه كدرشته محل‌هاي انتخابي خود را براي شركت در مرحله تكميل ظرفيت آزمون ورودي دوره دكتري «Ph.D» (نيمه‌متمركز) سال 1392 در سايت اطلاع‌رساني اين سازمان ثبت نموده‌اند، مي‌رساند: فهرست اسامي معرفي‌شدگان چند برابر ظرفيت براي شركت در مرحله مصاحبه آزمون مذكور تا روز چهارشنبه مورخ 15/8/92 بر روي ‌سايت اطلاع رساني اين سازمان قرار مي‌گيرد. لذا آن ‌دسته از داوطلباني كه در يك و يا چند كد رشته محل تحصيلي (حداكثر 5 كدرشته‌محل) از رشته امتحاني ذيربط در رديف معرفي‌‌شدگان چند برابر ظرفيت براي شركت در مصاحبه قرار مي‌گيرند، لازم است با توجه به برنامه زماني مشخص شده مربوط به هر كدرشته محل، با همراه داشتن مدارك اعلام شده براي شركت در مصاحبه و ساير مراحل پذيرش به دانشگاهها و موسسات آموزش عالي مربوط مراجعه نمايند. بديهي است عدم مراجعه براي شركت در مراحل فوق، به منزله انصراف داوطلب از پذيرش در كدرشته‌محل يا كدرشته‌محلهاي انتخابي مربوط تلقي مي‌گردد.

ادامه مطلب

آمادگی هند و آمریکا برای کاوش جو سیاره مریخ

دسته بندی:
1210 بازدید

دو ماهواره جدید علمی در حال آماده‌سازی برای پیوستن به ناوگانی از کاوشگرهای رباتیک مریخ هستند تا به تعیین دلیل پایان متفاوت سیاره‌ای تا به این اندازه شبیه زمین در منظومه شمسی کمک کنند.

 

ماموریت مدارگرد مریخ هند که اولین ماموریت میان‌سیاره‌ای این کشور بوده، قرار است در روز پنجم نوامبر (14 آبان) از مرکز فضایی ساتیش داوان در سریهاریکوتای هند به فضا ارسال شود.

 

این ماهواره که به عنوان جاده صاف‌کنی برای آزمایش فناوری‌های این کشور به منظور پرواز به مدار و برقراری ارتباط با مریخ ثبت شده، در پی ماموریت موفقیت‌آمیز کاوشگر مریخ چاندرایان-1 هند پرتاب خواهد شد که توانسته بود مولکولهای آب را در خاک ماه کشف کند.

 

ماموریت مدارگرد مریخ از اهداف علمی بلندپروازانه دیگری نیز برخوردار بوده که از آن جمله می‌توان به تحقیق در مورد وجود متان در جو سیاره سرخ اشاره کرد. در زمین این ماده ارتباط زیادی با حیات داشته است.

 

متان که همچنین توسط فرآیندهای غیرزیستی نیز قابل تولید بوده، ابتدا یک دهه پیش در جو سیاره مریخ شناسایی شده بود.

 

البته سنجشهای جدید انجام شده توسط کاوشگر کنجکاوی ناسا تنها نشانگر مقادیر بسیار کمی از این گاز بوده که باعث سردرگمی دانشمندان شده است چرا که این گاز باید حدود 200 سال بر روی این سیاره باقی مانده باشد.

 

ماموریت مدارگرد مریخ هند همچنین به بررسی ویژگی‌های سطحی مریخ و ترکیبات معدنی آن خواهد پرداخت.

 

در ماه نوامبر همچنین فضاپیمای تکامل ترکیبات فرار و جو مریخ (ماون) ناسا قرار است به فضا پرتاب شود.

 

ماون بر جو نازک مریخ تمرکز خواهد داشت اما بجای شکار متان بیشتر برای کمک به دانشمندان در بررسی چگونگی از بین رفتن جو آن که زمانی تصور می‌شد از جو زمین ضخیمتر بوده، طراحی شده است.

 

به گفته محققان، ماون قرار است بر درک تاریخچه جو مریخ، چگونگی تغییر آب‌وهوا در طول زمان و تاثیر آن بر تکامل سطح و سکونت‌پذیری بالقوه آن حداقل توسط میکروبها تمرکز داشته باشد.

 

این فضاپیما قرار است در روز 18 نوامبر(27 آبان) از ایستگاه نیروی هوایی کیپ کارناوال در فلوریدا به فضا پرتاب شده و در 22 سپتامبر 2014(31 شهریور 1393) یعنی یک روز پس از ورود فضاپیمای هند به سیاره مریخ برسد.

 

این فضاپیماها به دو کاوشگر و دو مدارگرد ناسا و یک ماهواره سازمان فضایی اروپا که در حال حاضر به بررسی این سیاره مشغولند، خواهند پیوست.

کره زمين شماره 2 کشف شد!

دسته بندی:
1223 بازدید
اخترشناسان، سياره اي با چگالي مشابه زمين در خارج از منظومه شمسي کشف کردند.
به گزارش خبرگزاري آريا، دانشمندان براي نخستين بار سياره اي در ماوراي منظومه شمسي کشف کرده اند که نه تنها اندازه اي مشابه زمين دارد، بلکه ميزان سنگ و آهن موجود در اين سياره نيز مشابه کره خاکي است.
اخترشناسان، کشف اين سياره با تلسکوپ فضايي کِپلِر را گام مهمي براي يافتن ديگر سياره هاي قابل سکونت در فضا مي دانند.
سياره جديد موسوم به کِپلر 78- بي ((Kepler-78b در مدار ستاره اي کوچکتر از خورشيد، در صورت فلکي سيگنوس و فاصله چهارصد سال نوري از زمين قرار دارد.
هر سال نوري تقريباً معادل ده تريليون کيلومتر يا  فاصله اي است که نور با سرعت سيصد هزار کيلومتر در ثانيه، در مدت يکسال طي مي کند ( زمین شناسی پیش دانشگاهی ). تلسکوپ فضايي کپلر ناسا (سازمان فضايي آمريکا) که سياره هاي جديد را هنگام حرکت آنها در مدار ستاره ها با مسدود شدن پرتو نور شناسايي مي کند، پارسال سياره کپلر 78- بي را کشف کرد.
اما بعداً اندازه گيري ها نشان داد قطر اين سياره فقط بيست درصد بزرگتر از قطر زمين است.
گرچه سطح مذاب ودماي زيادي اين سياره ، آن را براي زندگي نامناسب کرده است، تيمي از اخترشناسان مستقل کوشيدند جرمِ مخصوص (چگالي) کپلر-78 بي را از روي زمين اندازه گيري کنند.
اين دانشمندان با استفاده از تلسکوپ هاي مختلف، جاذبه موجود بين سياره کوچک و ستاره والد را اندازه گيري کردند تا از اين اطلاعات براي حدس زدن وزن و ترکيبات موجود در سياره استفاده کنند.
اين اخترشناسان اين هفته با ارائه دو مقاله علمي در ژورنالِ نيچِر اعلام کردند تلاش آنها موفقيت آميز بوده است و آنها به اين نتيجه رسيده اند که کپلر-78 و زمين تقريباً به يک اندازه چگالي دارند و اين نشان مي دهد سياره جديد عمدتاً از سنگ و آهن تشکيل شده است.
چگالي زمين تقريباً پنج و نيم گرم در هر سانتي متر مکعب است.
دانشمندان قصد دارند همين اندازه گيري را براي ديگر سياره ها با ابعاد مشابه زمين تکرار کنند، اما اين کار با فناوري هاي امروز امکان پذير نيست. کپلر-78 بي در زمره دوازده سياره اي است که به تازگي کشف شده اند و مدار آنها در فاصله بسيار نزديکي از ستاره والد قرار دارد. به عنوان مثال، کپلر-78 بي در هر هشت ساعت و سي دقيقه يک دور کامل در مدار ستاره والد مي چرخد.
ادامه مطلب

آموزش افزایش درصد و تراز دروس


پاسخگویی به سوالات


سوالات خودتان را از ما بپرسید . ما رایگان و کامل به آن ها پاسخ می دهیم

سوالات خود را از 2 طریق می توانید بیان کنید :

1- بخش نظرات تمام پست های سایت
2- ایمیل khorsandm.ir@gmail.com