close
تبلیغات در اینترنت
::: خورسند ام :::: کنکور - موفقیت ::: - 32

مشاوره رایگان

جهت مشاوره رایگان و پاسخ به پرسش ها ، سوالات خودتان را به ایمیل khorsandm.ir@gmail.com بفرستید. و یا در بخش نظرات سایت سوالات خودتان را بپرسید

توجه : به منظور تسریع در پاسخ گویی ، تعداد مشاوران اضافه شد.

روش جدید : ربات تلگرام https://t.me/khorsandm_bot

شرایط قبولی در مقطع متوسطه بزرگسالان

1217 بازدید

به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مهدی نوید ادهم با اشاره به اصلاح آیین نامه آموزشی از راه دور افزود: آن دسته از درس‌های شاخه فنی و حرفه‌ای که نصاب قبولی آنان ۱۲ است همچنین استاندارد مهارت (درس‌های مهارتی) و کارورزی شاخه کار و دانش، مشمول این تبصره نمی‌شود.

وی اضافه کرد: این مصوبه شامل آن دسته از دانش آموزانی می‌شود که در سال تحصیلی ۹۰-۹۱ از ابتدا وارد پایه اول دوره متوسطه بزرگسالان، مدارس آموزش از راه دور یا ایثارگران شده باشند یا در سال تحصیلی مذکور در پایه اول متوسطه روزانه ثبت‌نام کرده و سپس به مدارس بزرگسالان، آموزش از راه دور یا ایثارگران منتقل شده‌اند.

ادامه مطلب

توقف توسعه رشته علوم تجربی در سال تحصیلی جدید

1221 بازدید

علی زرافشان گفت: برای توازن رشته‌های تحصیلی در دوره متوسطه در سال تحصیلی آینده دانش آموزان بیشتر به رشته فنی و حرفه‌ای، کار و دانش و علوم ریاضی هدایت می‌شوند

.

وی افزود: در حال حاضر نیمی از دانش آموزان پایه‌های دوم و سوم متوسطه در رشته علوم تجربی تحصیل می‌کنند که با توجه به ظرفیت محدود پذیرش دیپلم‌های رشته‌های علوم تجربی در دانشگاه‌ها مشکلاتی برای دیپلم‌های علوم تجربی ایجاد شده است.

زرافشان گفت: در پایان برنامه پنجم توسعه، آموزش و پرورش موظف است ۴۶ درصد از دانش‌آموزان پایه دوم و سوم متوسطه را در شاخه فنی و حرفه‌ای و کار و دانش جذب کند و این کار در دستور کار است.

معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: توسعه رشته‌های فنی و حرفه‌ای مستلزم توسعه و تجهیز هنرستان‌ها و بکارگیری نیروهای خلاق و کارآمد برای آموزش هنرجویان است که این موضوع در دستور کار آموزش و پرورش قرار گرفته است.

زرافشان گفت: آموزش و پرورش باید به سمت فرهنگ سازی توسعه رشته‌های فنی و حرفه‌ای برود تا گرایش دانش‌آموزان برای ورود به هنرستان‌ها افزایش یافته و اهداف برنامه پنجم توسعه محقق شود..

 

بحث در باره این موضوع در انجمن مربوطه

ادامه مطلب

برای مشاهده تمام آمارهای کنکور سال ۹۳ کلیک کنید

1280 بازدید

برای مشاهده تمام آمارهای کنکور سال ۹۳ کلیک کنید

] به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، حدود دوماه تا برگزاری کنکور سراسری سال 93 باقی است و داوطلبان در التهاب مرور درس‌های خوانده شده و نکته برداری هستند

.

در فاصله کوتاه مانده به کنکور شاید دانستن آماری از تعداد شرکت کنندگان در کنکور و درصد قبولی آن‌ها در سال‌های گذشته برای داوطلبان جالب توجه باشد.

در نگاهی به آمار ثبت‌نام کنندگان آزمون سراسری سال 93 متوجه می‌شویم که گروه علوم تجربی بیشترین آمار ثبت‌نام کنندگان را داشته است، به طوریکه 524 هزار و 6 نفر در این گروه ثبت‌نام کرده‌اند که 344 هزار نفر از آن‌ها نیز خانم هستند.

پس از گروه تجربی گروه انسانی با 263 هزار و 319 داوطلب بیشترین آمار ثبت‌نام کنندگان را داشته است که در این گروه نیز تعداد خانم‌ها بیشتر است به طوری که 163 هزار و 674 نفر در این گروه خانم هستند.

 

گروه ریاضی با ثبت‌نام 223 هزار و 401 نفر در رتبه سوم گروه آزمایشی از نظر تعداد ثبت نام کنندگان قرار دارد که در این گروه برخلاف دو گروه دیگر تعداد مردان بیشتر است و 138 هزار و 320 نفر در این گروه مرد هستند.

ادامه مطلب

امتحانات دوره‌ی پیش دانشگاهی در خردادماه 1393

دسته بندی:
1139 بازدید

باسمعه تعالی

سوال و راهنمای تصحیح امتحان نهایی دانش آموزان (بزرگسالان و داوطلبان آزاد ) دوره پيش دانشگاهي سالي واحدي (روزانه)

در خرداد ماه سال تحصيلي ۹۳-۱۳۹۲

تذکر :( سوال و راهنمای تصحیح حد اقل ۳ ساعت پس از آزمون بصورت  لینک به نام دروس قرار می گيرد . فايلها به فرم  PDF   مي باشند.

برای دریافت هر سوال بر روی آن كليك و دریافت نمایید.)

 

 

 

توجه : هر روز این پست بروز می شود

 

 

دانلود در ادامه مطلب

 

 

برای دانلود هر درس ، روی نام آن درس کلیک کنید

 

ادامه مطلب

امتحانات سال سوم نظري خرداد ماه 1393

دسته بندی:
1142 بازدید

سوال و راهنماي تصحيح امتحان نهايي سال سوم متوسطه سالي واحد (روزانه)

ونيم سالي -  واحدي(بزرگسالان و داوطلبان آزاد)

 هماهنگ كشوري دوره دوم متوسطه

رشته هاي نظري

درنوبت امتحاني خرداد ماه سال‌تحصيلي ۱۳۹۳-۱۳۹۲

تذکر :( سوال و راهنمای تصحیح حد اقل ۳ ساعت پس از اتمام آزمون بصورت  لینک به نام دروس قرار می گيرد . فايلها به فرم  PDF   مي باشند. )

برای دریافت هر سوال بر روی آن كليك و دریافت نمایید .

 

 

توجه : هر روز این پست بروز می شود

 

 

دانلود در ادامه مطلب

 

 

برای دانلود هر درس ، روی نام آن درس کلیک کنید

ادامه مطلب

آموزش افزایش درصد و تراز دروس


پاسخگویی به سوالات


سوالات خودتان را از ما بپرسید . ما رایگان و کامل به آن ها پاسخ می دهیم

سوالات خود را از 2 طریق می توانید بیان کنید :

1- بخش نظرات تمام پست های سایت
2- ایمیل khorsandm.ir@gmail.com