close
تبلیغات در اینترنت
::: خورسند ام :::: کنکور - موفقیت ::: - 31

مشاوره رایگان

جهت مشاوره رایگان و پاسخ به پرسش ها ، سوالات خودتان را به ایمیل khorsandm.ir@gmail.com بفرستید. و یا در بخش نظرات سایت سوالات خودتان را بپرسید

توجه : به منظور تسریع در پاسخ گویی ، تعداد مشاوران اضافه شد.

روش جدید : ربات تلگرام https://t.me/khorsandm_bot

برنامه و نحوه‌ی مطالعه‌ی درس‌های محاسباتی و متنی

1312 بازدید

برنامه و نحوه‌ی مطالعه‌ی درس‌های محاسباتی و متنی

نحوه‌ی مطالعه و زمانی که باید برای درس‌های محاسباتی و حفظی صرف کنید، متفاوت است. درس‌های حفظی در مدت‌زمان کم‌تری نسبت به درس‌های محاسباتی ذهن را خسته می‌کنند و زودتر نیاز به استراحت را در فرد ایجاد می‌کنند.

در جدول زیر زمان‌های پیشنهادی بیان شده است:

نوع درس

مدت مطالعه

استراحت مورد نیاز

حفظی

50 دقیقه

10 تا 15 دقیقه

محاسباتی

110 دقیقه

 15 تا 20 دقیقه

 

 

این نکته بسیار مهم است که دانش‌آموز پس از استراحت سریعاً به شرایط قبل برگشته و از اتلاف وقت جلوگیری کند. هم‌چنین توصیه می‌شود در این وقت استراحت برای بازیابی انرژی و جلوگیری از خواب‌آلودگی از موادی مانند مغزها (مغز بادام، پسته و...)، مواد قندی یا نوشیدنی‌هایی مانند چای و قهوه استفاده کنید. این نکته را نیز باید خاطرنشان کرد که بهترین نوشیدنی می‌تواند یک لیوان آب خنک باشد که هم به رفع خستگی کمک می‌کند و هم در فرد ایجاد آرامش می‌کند.

برای درس‌های حفظی، مطالعه و مرور کافی است ولی برای درس‌های محاسباتی باید حتماً به حل تمرین و نمونه‌سؤال پرداخت. متأسفانه برخی دانش‌آموزان این نکته را رعایت نمی‌کنند و توقع دارند بدون صرف وقت برای حل نمونه‌سؤالات، به بازده مطلوب دست یابند.

با برنامه درس خواندن بسیار مهم است؛ زیرا فرد با این کار نظم ذهنی پیدا می‌کند و کارهایش را به طور منظم انجام می‌دهد.

برنامه‌ی هر کس مخصوص خود اوست و شاید برنامه‌ای که یک نفر را رتبه‌ی اول کنکور کرده برای فرد دیگر آن بازدهی را نداشته باشد؛ پس اگر در ابتدا توانایی نوشتن یک برنامه‌ی منسجم و قابل اجرا را ندارید، آن‌قدر تلاش و تمرین و تکرار کنید تا بتوانید در این زمینه به مهارت کافی برسید. دفتر برنامه‌ریزی ابزار مناسب و کارآمدی در این زمینه است و باعث تعدیل توقع‌های فرد و واقع‌بین شدن فرد نسبت به خودش و ایجاد انتظاری متعادل در او می‌شود.

پس از گذشت زمانی نه‌چندان طولانی متوجه می‌شوید که باید چه زمانی را صرف درس‌های حفظی و چه زمانی را صرف درس‌های محاسباتی کنید؛ هم‌چنین می‌دانید که میزان استراحت شما در طول روز چه‌قدر بوده است.

کانون

ادامه مطلب

کلاس‌های تقویتی و تصمیم شما

1197 بازدید

کلاس‌های تقویتی و تصمیم شما

گاهی ممکن است دانش‌آموز بهره‌ی لازم را از کلاس درس نبرد یا نیازمند یادگیری عمقی‌تر و دانستن نکات زیادتری از کتاب باشد یا به دلایل متنوع دیگر تصمیم به شرکت کردن در کلاس‌های متنوع بگیرد. شما دانش‌آموزان عزیز که قصد شرکت در کلاس‌های خارج از مدرسه را دارید لطفاً به نکات زیر دقت کنید:

- اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که باید در نظر گرفته شود وقت شماست. فرض کنید کنکوری هستید. مسلماً به زمانی احتیاج دارید که بتوانید آموخته‌های خود را مرور کنید یا مسئله‌ و تستی از نکاتی که یاد گرفتید حل کنید. خودتان را تصور کنید که با یک کوله‌پشتی بر دوش از این سر شهر به آن سر شهر به دنبال کلاس یا معلم خاص باشید! آیا این منطقی است؟ پس چه کنیم؟

اول از همه توجه داشته باشید که با توجه به نیازتان کلاس انتخاب کنید و نه بر اساس چشم و هم‌چشمی!

- نباید چندبرنامه‌ای باشید.

- برای زندگی‌ و هدفتان ارزش قائل شوید و کارهای‌تان را با نظم و هماهنگی انجام دهید. به طور مثال از تمام روز‌های هفته برای کلاس رفتن استفاده نکنید؛ جمعه‌ها آزمون دارید؛ پس به فکر بقیه‌ی روزهای هفته باشید و با دقت و نظم کلاس‌های خود را انتخاب کنید.

- قبل از شرکت در هر کلاسی درباره‌ی پیشینه‌ی آن تحقیق کنید تا با خیال آسوده هزینه کنید؛ این هزینه هم مالی است و هم از وقت و جسم خود هزینه می‌کنید.

- کلاس‌های شما باید با برنامه‌ی آزمونتان هماهنگ باشد؛ زیرا یادگیری شما و سنجش درس‌های شما در جلسه‌ی آزمون تحقق می‌یابد. پس باید درس خواندنتان را منظم کنید.

- وقتی سر کلاس نشستید تمام حواستان را جمع کنید که نهایت استفاده را از کلاس ببرید.

- کلاس‌هایی که به صورت همایش هستند و البته بیش‌تر در شهرهای بزرگ برگزار می‌شوند یکی از مفیدترین نوع کلاس‌ها هستند.

-یک نکته هم از طرف سایت خورسند به شما : دوستان عزیز ، اگر به کلاس می روید، مهم ترین کار شما پس از تمرکز حواس در سر کلاس ، تمرین و تکرار است. برای این کار ، توصیه می شود ، جزوات خود را بخوانید و سعی کنید تست حل کنید.

ادامه مطلب

روش درس خواندن در ماه رمضان

11755 بازدید

اگرچه ماه مبارک رمضان فرصت مغتنمی است که در آن زندگی انسان، صورتی برنامه*ریزی شده پیدا می*‏کند و در قالب برنامه*ه‏ای الهی، انسان می*‏*آموزد و تمرین می*‏کند که چگونه باید براساس برنامه‏*ریزی و نظم، زندگی کند؛ امّا غالباً به جای آموختن از این یک‏*ماه و استفاده در یازده*ماه دیگر، این یک‏*ماه نیز مانند سایر ماه‏*ها بدون برنامه و استفاده سپری می*شود.

به‏ هر حال، سال 1393، یکی از سال*هایی است است که ماه مبارک رمضان تماماً در تابستان واقع شده و از قضا این ایّام مقارن با زمانی است بسیاری از داوطلبان ، کنکور سراسری 1393 را داده اند . و برخی از آن ها میخواهند برای کنکور 1394 درس بخوانند و بسیاری از دانش آموزانی که سال 1394 کنکور دارند ، پس از اینکه از درجه سختی کنکور 93 آگاه شده اند ، قصد مطالعه دارند.. بنابراین ضروری است با پاسخ به این پرسش که «در ماه رمضان چگونه درس بخوانیم؟»، دغدغه‏*هایی از داوطلبان کوشا را برطرف کنیم.

 

به ادامه مطلب بروید

ادامه مطلب

هشدار سازمان سنجش در مورد کنکور 93

1229 بازدید

هر ساله پس از برگزاري آزمون سراسري و نزديك شدن به زمان اعلام نتايج اوليه اين آزمون كه معمولاً از سوي سازمان سنجش در اواسط مرداد ماه صورت مي‌گيرد، و واجد شرايط شدن گروه گسترده‌اي از داوطلبان اين آزمون براي انتخاب رشته‌هاي دانشگاهي در فرصتي كه از سوي اين سازمان اعلام مي‌شود، مؤسسات و آموزشگاه‌ هاي مجاز و غيرمجاز بسياري اقدام به انجام تبليغات فراگير به منظور راهنمايي داوطلبان واجد شرايط انتخاب رشته در اين بازه زماني مي‌نمايند؛ اما آنچه كه رعايت آن در سال جاري از سوي داوطلبان و همين طور والدين آنان حساسيت ويژه‌اي را مي‌طلبد، تغييرات عمده‌اي است كه از سوي سازمان سنجش براساس ضوابط و مقررات مصوب مراجع قانوني در فرايند پذيرش و گزينش دانشجو در آزمون سراسري 1393 كه در اوايل تيرماه برگزار شد (در مقايسه با سال‌هاي پيش از آن) صورت گرفته است. اين تغييرات به طور عمده مبتني بر دو محور است: 

1ـ  قانون و مصوبه جلسه اول كارگروه، تأثير قطعي 25 درصدي سوابق تحصيلي داوطلبان در آزمون سراسري اخير و ملاك قرار گرفتن آن در پذيرش و گزينش آنها در اين آزمون بر اساس نمره كلي كه از حاصل جمع سوابق تحصيلي و نمره آزمون داوطلبان ساخته مي‌شود توضيح آنكه در سال‌هاي گذشته دو نمره كل، يكي بر اساس نمرات آزمون و بدون تأثير سوابق تحصيلي و ديگري براساس نمرات آزمون و تأثير مثبت سوابق تحصيلي براي داوطلبان ذي‌ربط محاسبه مي‌شده است. در صورتي كه در آزمون سراسري سال 93 يك نمره كل بر اساس نمرات آزمون سراسري داوطلبان همراه با تأثير قطعي سوابق تحصيلي، محاسبه مي‌شود و در پذيرش و گزينش علمي داوطلبان همين نمره كل ملاك عمل قرار مي‌گيرد و اصولاً آخرين نمرات سال‌هاي گذشته قابل مقايسه با سال جاري نخواهد بود.

2ـ قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران، تغييراتي كه در نحوه اعمال سهميه مربوط به ايثارگران بر اساس قانون مصوب مراجع قانوني صورت گرفته است.

با توجه به موارد مذكور، به داوطلبان و والدين آنها توصيه مي‌شود كه به هيچ وجه تحت تأثير تبليغات پيشگفته در  سطور بالا كه از سوي مؤسسات و آموزشگاه‌هاي مجاز و غيرمجاز درباره انتخاب رشته صورت مي‌گيرد قرار نگيرند، و ضمن مطالعه سلسله مطالبي كه از اين به بعد در شماره‌هاي آتي پيك‌سنجش تا زمان انتخاب رشته آزمون سراسري 93 در هر شماره از سوي سازمان سنجش درباره انتخاب رشته تدوين شده و در اختيار داوطلبان قرار مي‌گيرد، با دقت هر چه بيشتر در زمان مقرر نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمايند.

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

 

ادامه مطلب
برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

کتاب های مناسب برای کنکور 94 همراه با تصویر

دسته بندی:
13314 بازدید

سلام

در این فایل به صورت پی دی اف ، تمام کتاب های خوب برای کنکور 94 را گرد آوری کرده ام

 

دانلود کنید. برو روی نوشته پایین کلیک کنید

 

لینک دانلود مستقیم

لینک دانلود کمکی 1

لینک دانلود کمکی 2

لینک دانلود کمکی 3

لینک دانلود کمکی 4

آموزش افزایش درصد و تراز دروس


پاسخگویی به سوالات


سوالات خودتان را از ما بپرسید . ما رایگان و کامل به آن ها پاسخ می دهیم

سوالات خود را از 2 طریق می توانید بیان کنید :

1- بخش نظرات تمام پست های سایت
2- ایمیل khorsandm.ir@gmail.com