close
تبلیغات در اینترنت
::: خورسند ام :::: کنکور - موفقیت ::: - 30

مشاوره رایگان

جهت مشاوره رایگان و پاسخ به پرسش ها ، سوالات خودتان را به ایمیل khorsandm.ir@gmail.com بفرستید. و یا در بخش نظرات سایت سوالات خودتان را بپرسید

توجه : به منظور تسریع در پاسخ گویی ، تعداد مشاوران اضافه شد.

روش جدید : ربات تلگرام https://t.me/khorsandm_bot

پیشنهاد شناور شدن تعطیلات مدارس به مجلس

1186 بازدید

مهدی نوید ادهم، دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس و در پاسخ به این پرسش که «آیا موضوع حذف تعطیلی پنجشنبه‌های مدارس در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش است؟» اظهار داشت: شورای عالی آموزش و پرورش تعطیلی را تصویب نکرد که حالا بخواهد حذف را تصویب کند.

وی افزود: طرح آموزش و پرورش، ساماندهی زمان آموزش است و نه تعطیلی مدارس؛ یعنی چه زمانی سال تحصیلی آغاز می‌شود و پایان می‌یابد؛ طبق قانون مجلس از اول مهرماه سال تحصیلی آغاز و پایان اردیبهشت درس تمام می‌شود و در خرداد ماه هم امتحانات برگزار شده و دانش‌آموزان تعطیل می‌شوند.

*مقدار زمان سال تحصیلی توجیه کارشناسی ندارد

*برخی استان‌ها ۴ ماه تعطیلی دارند که آفت است

ادامه مطلب

کدام کشورها بیشترین دانشمندان را دارند؟

1198 بازدید

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر جعفر مهراد با اعلام این خبر افزود: به نظر می‌رسد این پایگاه توجه جهانی را از رتبه بندی‌های دانشگاهی در سطح موسسات به رتبه بندی پژوهشگران معطوف کرده است. این پژوهشگران، داغ‌ترین مقالات علمی را منتشر کرده‌اند که جزو یک درصد پراستناد‌ترین پژوهشگران جهان در رشته‌های موضوعی و تخصصی خود به حساب می‌آیند.

رئیس مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری خاطرنشان کرد: فهرست جدید حاوی اسامی ۳۲۱۵ دانشمند پراستناد است که ۱۰ دانشمند ایرانی در این جمع حضوری برجسته دارند. پژوهشگران پراستناد در ۲۱ رشته موضوعی شامل علوم و علوم اجتماعی فعالیت‌های تحقیقاتی دارند. این پژوهشگران در بازه زمانی بین ۲۰۰۲ و ۲۰۱۲ مورد مطالعه و محاسبه قرار گرفته‌اند.

مهراد افزود: اطلاعات پژوهشگران پراستناد از زیر سیستم ESI وابسته به تامسون رویترز که افراد، موسسات، مقالات، انتشارات و کشور‌های موثر را در رشته‌های موضوعی ۲۱ گانه رتبه بندی می‌کند استخراج شده است.

ادامه مطلب

ایران میزبان المپیاد جهانی کامپیوتر و زیست شناسی شد

1224 بازدید

به گزارش خبرنگار مهر، شهر تهران به عنوان میزبان المپیاد جهانی کامپیو‌تر در سال ۲۰۱۷ انتخاب شده است و ایران برگزار کننده بیست و نهمین دوره این المپیاد خواهد بود.

المپیاد کامپیو‌تر به‌ عنوان یکی از المپیادهای شش‌گانه‌ علوم برای اولین‌بار در سال ۱۳۶۸ (۱۹۸۹ میلادی) در کشور بلغارستان و با حضور ۱۳ کشور برگزار شد.

همچنین ایران در سال ۲۰۱۸ نیز میزبان المپیاد جهانی زیست‌شناسی خواهد بود. بیست و نهمین دوره این المپیاد در ایران برگزار می‌شود. اولین دوره آن در چک اسلواکی سابق در سال ۱۹۹۰ میلادی برگزار شده بود.

ایران پیش از این در سال ۱۳۸۶ (۲۰۰۷ میلادی) میزبان سی و هشتمین دوره المپیاد جهانی فیزیک در شهر اصفهان بود.

ادامه مطلب

درس خواندن در تابستان ، خوب است. زیرا

1291 بازدید

تابستان برای دانش‌آموزان کنکوری مهم‌ترین زمان برای انتخاب برنامه‌ی یک‌ساله، انتخاب منابع مطالعاتی و در کل انتخاب‌های مهم تحصیلی است. کنکور راهی است که اگر آهسته، پیوسته و با برنامه طی شود بسیار ساده و سهل است. پس برای موفق شدن در این راه باید در تمام مباحث تسلط کافی، ساعت مطالعه‌ی مطلوب، تعادل مطالعاتی و روش مطالعه‌ی درستی داشته باشید. برای تحقق این اهداف باید فرصت را غنیمت شمارید و نهایت استفاده را از تابستان ببرید. اولین گام برای رسیدن به این هدف برنامه‌ریزی درست و منطقی است. برنامه‌ی هر کس مختص اوست. برنامه‌ی شخصی‌تان را متناسب با ویژگی‌های فردی خودتان تنظیم کنید و عادت به مطالعه‌ی مستمر را به عنوان اولین هدف خود در تابستان قرار دهید. تابستان فرصت ارزشمندی است؛ آن را از دست ندهید. با برنامه‌ریزی و شرکت در کلاس‌های مورد نیاز، برنامه‌ی خود را برای فراگیری مطالب مهم شروع کنید و سعی کنید درس‌های پایه و عمومی (به خصوص عربی) را حداقل یک بار مرور کنید؛ زیرا آن‌چه دانش‌آموزان در تابستان یاد می‌گیرند با نوعی آرامش همراه است و دیرتر از حافظه‌ پاک می‌شود. تابستان فرصت مناسبی برای جبران اشکالات و عقب‌افتادگی‌ها در درس‌های پایه است. این فرصت را غنیمت شمارید.

کانون

ادامه مطلب

11 نکته‌ی مفید در مورد مطالعه

1241 بازدید

10 نکته‌ی مفید در مورد مطالعه

1-       هدفتان را از درس خواندن روشن کنید. مشخص کنید برای چه درس می‌خوانید. اگر هدف داشته باشید هیچ وقت دچار دلسردی نمی‌شوید.

2-       سعی کنید درس‌ها را عمیق بخوانید و در حافظه‌ی بلندمدت خود آن را تثبیت کنید و برای این‌که مطالب از یادتان نرود تکرار و مرور با فواصل معین داشته باشید.

3-       میزان انگیزه و علاقه‌ی خود را در مورد درس‌های حفظی افزایش دهید. از روش‌های یادداشت‌برداری، خلاصه‌نویسی، سؤال‌نویسی و مرور و تکرار استفاده کنید و سعی کنید بین مطالب، ارتباطی منطقی به وجود آورید تا با یادآوری مطالب آن‌ها را مرور کنید.

4-       متعادل درس بخوانید. سعی کنید حدود 60-70 درصد از وقت خود را صرف درس‌های اختصاصی و 30-40 درصد از وقت را صرف درس‌های عمومی کنید. برای درسی که در آن ضعیف هستید زمان بیش‌تری در نظر بگیرید.

5-       سکوت مطلق، فرد را شرطی می‌کند و ذهن عادت می‌کند که فقط در چنین محیط‌هایی تمرکز لازم را داشته باشد؛ از طرفی چون چنین محیط‌هایی همیشه در اختیار نیست، در آینده با مشکل مواجه خواهید شد.

6-       پیشگیری از فراموشی با مرور و یادآوری مطالب در تاریخ‌های معین صورت می‌گیرد. مرحله‌ی مرور نیز در چندین نوبت باید انجام می‌شود تا تأثیرگذاری بیش‌تری داشته باشد. (بیش‌تر اوقات احساس فراموشی یک نوع وسواس است؛ زیرا در جلسه‌ی امتحان آن را به یاد می‌آوریم.)

7-       صبح‌های زود بهترین زمان برای دریافت مطالب و به خاطر سپردن مطالب سخت و جدید است و بهترین زمان، زمانی است که مغز انسان آمادگی لازم را برای دریافت مطالب داشته باشد.

8-       از همان ابتدای شروع مطالعه با خود شرط کنید که تا پایان بخش و فصل مورد نظر در زمان پیش‌بینی‌شده از روی صندلی بلند نشوید یا محل مطالعه را ترک نکنید. خروج از محل مطالعه، یکی از علل از بین رفتن تمرکز است. هر کاری را می‌خواهید انجام دهید به بعد از زمان مطالعه موکول کنید.

9-       فلش‌کارت امکان یادگیری و مرور سریع مطالب درسی را (مخصوصاً در درس‌های حفظی) برای همه فراهم می‌کند. استفاده از فلش‌کارت زبان و هم‌چنین جعبه‌ی لایتنر در یادگیری لغات زبان و عدم فراموشی آن خیلی مؤثر است. از این روش می‌توانید در اوقات مرده مانند مترو، اتوبوس و... نهایت بهره را ببرید. سعی کنید لغات را زیاد مرور کنید.

10-  برای رشد ساعات مطالعه، مهم‌ترین کار این است که به طور پیوسته دفتر برنامه‌ریزی را پر کنید. کسی که از هفته‌ی اول شروع به پر کردن دفتر می‌کند به طور خودکار ساعات مطالعه‌اش افزایش می‌یابد. به عبارتی دیگر ساعات مطالعه‌ی خود را از کم به زیاد به طور ماهانه اضافه کنید.

11- سعی کنید در طول هفته تمام درس هایی که خوانده اید را با تست مرور کنید

                                                 

ادامه مطلب

آموزش افزایش درصد و تراز دروس


پاسخگویی به سوالات


سوالات خودتان را از ما بپرسید . ما رایگان و کامل به آن ها پاسخ می دهیم

سوالات خود را از 2 طریق می توانید بیان کنید :

1- بخش نظرات تمام پست های سایت
2- ایمیل khorsandm.ir@gmail.com