close
تبلیغات در اینترنت
::: خورسند ام :::: کنکور - موفقیت ::: - 28

مشاوره رایگان

جهت مشاوره رایگان و پاسخ به پرسش ها ، سوالات خودتان را به ایمیل khorsandm.ir@gmail.com بفرستید. و یا در بخش نظرات سایت سوالات خودتان را بپرسید

توجه : به منظور تسریع در پاسخ گویی ، تعداد مشاوران اضافه شد.

روش جدید : ربات تلگرام https://t.me/khorsandm_bot

رشته‌های جدید کار و دانش راه‌اندازی می‌شود

1256 بازدید

مهندس مصطفی آذرکیش در گفت وگو با ایسنا، با بیان این که ۴۴۰ هزار دانش آموز در پایه دوم و سوم در شاخه کار و دانش تحصیل می‌کنند، اظهار کرد: امسال نیز متناسب با آنچه اسناد فرادستی و تکالیف قانونی مشخص کرده، دستوراتی در جهت توسعه مراکز کار و دانش به استان‌ها ابلاغ شده است.

وی به انعطاف شاخه کار و دانش در زمان، مکان، محتوای اجرا و پوشش صد در صدی ایجاد شده در تمام نقاط کشور اشاره و عنوان کرد: امر توسعه متناسب با سیاست وزارت آموزش و پرورش، شرایط استان‌ها و نیاز ملی و منطقه‌ای ما در سال جدید صورت می پذیرد.

مدیرکل دفتر کار و دانش وزارت آموزش و پرورش افزود: یکی از سیاست‌ها برون سپاری و استفاده از ظرفیت خارج از آموزش و پرورش متناسب با نیاز بازار کار و در جهت ارتقای بهره‌وری است. بر این اساس سعی می‌کنیم مشارکت‌هایی را در تجهیز و آموزش جلب کنیم.

آذرکیش با اشاره به این که در شاخه کار و دانش شرایط آموزش ما تعاملی و تقاضامحور است، اظهار کرد: تفاهم‌نامه‌های خوبی با وزارتخانه‌ها و نهادهای ذی ربط در بخش صنعت، کشاورزی و خدمات در حال تدوین یا انعقاد است.

به گفته وی، در مجموع بیش از ۲۶۰ رشته در زمینه صنعت، کشاورزی و خدمات وجود دارد. مدیرکل دفتر کارودانش وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این که آیا رشته‌های جدیدی در شاخه کار و دانش در سال تحصیلی جدید دایر خواهد شد، توضیح داد: آموزش‌های کار و دانش به روز هستند و متناسب با نیازهای ملی و منطقه ای طراحی شده اند و همیشه این امکان وجود دارد که به علت انعطاف موجود، رشته‌هایی اضافه یا کم شوند، به عنوان مثال در گذشته آموزش تعمیر تلویزیون‌های سیاه و سفید را داشتیم، بعد تلویزیون‌های رنگی وارد بازار شد و حالا آموزش تعمیر موبایل را داریم.

آذرکیش با بیان این که آموزش کار و دانش بیشتر بر استانداردسازی آموزش‌های غیر رسمی تاکید دارد، تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش متولی آموزش رسمی و سازمان فنی و حرفه‌ای متولی آموزش غیررسمی مهارت‌های فنی در کشور است و بر این اساس هم اکنون تفاهم نامه‌ای در جهت تحقق این امر با سازمان فنی و حرفه‌ای کشور امضا شده است.

ادامه مطلب

مقطع پیش‌دانشگاهی از سال ۹۷ حذف می‌شود

1254 بازدید

سید محسن حسینی ارسنجانی، مشاور معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در پاسخ به این پرسش که «چه زمانی دوره پیش دانشگاهی حذف می‌شود؟»، اظهار داشت: آموزش و پرورش به دنبال آن است که از سال ۹۷ همزمان با اجرای قانون حذف کنکور، مقطع پیش دانشگاهی را بردارد؛ یعنی طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی تا سال ۱۳۹۷، ۸۵ درصد کنکور مشمول سوابق تحصیلی است.

وی ادامه داد: ۱۵ درصد باقیمانده نیز توسط دانشگاه باید انجام شود و مربوط به رشته‌ها و دانشگاه‌های پرطرفدار است و به نوعی کنکور در آن سال برداشته می‌شود؛ اما تا سال ۹۷ خانواده‌ها مبلغی از هزینه‌های دانش‌‌آموزان در پایه پیش‌دانشگاهی مانند هزینه‌های کلاس‌های فوق برنامه، مشاوره و کلاس‌های جبرانی را باید بپردازند.

ادامه مطلب

اعلام نتایج کنکور بعد از عید فطر

1322 بازدید

دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در حال حاضر ۲۵ هزار نفر برای مصاحبه کنکور نیمه متمرکز معرفی شدند و در نهایت ۱۲ هزار نفر به عنوان قبولی معرفی می شوند.

وی درباره پردیس‌های خودگردان و پذیرش دانشجوی دکتری در این حوزه گفت: برخی از دانشگاه‌ها هم در آزمون نیمه متمرکز پذیرش دانشجوی دکتری سال ۹۳ و هم در آزمون پردیس‌های خودگردان، ظرفیت اعلام کرده‌اند که بر اساس ابلاغ وزارت علوم باید میان ظرفیت دوره روزانه و ظرفیت دوره خودگردان تعادل وجود داشته باشد.

خدایی یادآور شد: دانشگاه‌ها نتایج مصاحبه‌های دکتری را به تدریج به سنجش اعلام می‌کنند و ما پیش‌بینی می‌کنیم که تا ۱۵ مردادماه نتایج مصاحبه‌ها به ما اعلام شده باشد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری سال ۹۳ گفت: نتایج اولیه کنکور و مراحل انتخاب رشته در نیمه اول مردادماه اعلام خواهد شد اما با توجه به تعطیلات عید فطر و لزوم اطلاع رسانی به داوطلبان نتایج پس از ۱۰ مردادماه اعلام می شود.

وی خاطرنشان کرد: مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری هم از ۱۵ مردادماه خواهد بود. خدایی درباره کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۳ نیز یادآور شد: نتایج کنکور ارشد قبل از ۱۰ شهریورماه اعلام خواهد شد.

ادامه مطلب

رشته‌های دانشگاهی اولویت‌دار ۱۴۰۴ برای دانش‌آموزان

1225 بازدید

سید محسن حسینی ارسنجانی، مشاور معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در خصوص انتخاب رشته تحصیلی و آینده شغلی دانش‌آموزان اظهار داشت: رشته‌های تحصیلی که در حال حاضر توسط دانش‌آموزان دنبال می‌شود نسبت به شرایط فعلی بازار کار یا تا ۴ سال آینده در نظر گرفته می‌شود در حالی‌که در رشته‌های دانشگاهی باید به گروه رشته‌های «الف و ب» توجه کنیم؛ یعنی رشته‌هایی که خانواده‌ها متأسفانه کمتر به آن توجه می‌کنند.

ادامه مطلب

اطلاعاتی که دانش‌آموز برای انتخاب رشته باید بداند

1208 بازدید

سید محسن حسینی ارسنجانی، مشاور معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که «رشته‌های نظری، کار و دانش و هنرستان چه ویژگی‌هایی دارد؟»، اظهار داشت: دانش‌آموزان وقتی نمره لازم را در پایان دوره متوسطه اول کسب کردند، وارد مرحله متوسطه دوم می‌شوند.

وی ادامه داد: در مقطع متوسطه دوم علاوه بر شاخه‌های نظری، شاخه‌های کاردانش و فنی‌وحرفه‌ای نیز وجود دارد که در شاخه نظری علاوه بر رشته‌های علوم تجربی، ریاضی فیزیک و علوم انسانی، رشته معارف اسلامی است که کمتر در بین خانواده‌ها شناخته شده است؛ در رشته‌های نظری 52 واحد درسی به دانش‌آموزان ارائه می‌شود.

حسینی ارسنجانی با بیان اینکه تعدادی از دروس است که درس‌های عمومی محسوب می‌شود، گفت: این درس‌ها را همه دانش‌آموزان در رشته‌های مختلف باید بگذرانند و شامل زبان و ادبیات فارسی، زبان عربی، معارف اسلامی یا دین و زندگی و زبان خارجی است و درس‌های اختصاصی نیز شامل 44 واحد است.

ادامه مطلب

آموزش افزایش درصد و تراز دروس


پاسخگویی به سوالات


سوالات خودتان را از ما بپرسید . ما رایگان و کامل به آن ها پاسخ می دهیم

سوالات خود را از 2 طریق می توانید بیان کنید :

1- بخش نظرات تمام پست های سایت
2- ایمیل khorsandm.ir@gmail.com