close
تبلیغات در اینترنت
::: خورسند ام :::: کنکور - موفقیت ::: - 15

مشاوره رایگان

جهت مشاوره رایگان و پاسخ به پرسش ها ، سوالات خودتان را به ایمیل khorsandm.ir@gmail.com بفرستید. و یا در بخش نظرات سایت سوالات خودتان را بپرسید

توجه : به منظور تسریع در پاسخ گویی ، تعداد مشاوران اضافه شد.

روش جدید : ربات تلگرام https://t.me/khorsandm_bot

اشتباهات رایج در انتخاب رشته 1

1170 بازدید

اشتباهات رایج در انتخاب رشته 1

بسم الله الرحمن الرحیم


با سلام خدمت شرکت کنندگان کنکور 95 ، مشاوران و اساتید و اولیای گرامی

ضمن عرض تبریک میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) و روز دختر ، خدمت همه عزیزان می بایست یک سری نکات مهم و اشتباهات رایج در هنگام انتخاب رشته ذکر شود . تا شما بتوانید دوباره در دام این اشتباهات با حوادث تلخ آنها نیفتید .


اشتباه اول :

هروقت نتایج افتاد به فکر می افتم


این کار اشتباهی است . چرا نمیخواهید زودتر برای آینده خودتان تصمیم بگیرید ؟

پیشنهاد می کنم از امروز لیست رشته هایی که مورد علاقه شما است را در برگه ای بنویسید . و شهرهایی که دوست دارید بروید را درمورد دانشکده هایشان تحقیق کنید . تا با اطلاع کامل انتخاب رشته انجام دهید .

همچنین توصیه می کنم لیستی از توانایی های خودتان تهیه کنید .تا هنگام انتخاب رشته بهترین رشته را با توجه به شرایط خودتان انتخاب کنید .

به عنوان مثال فردی علاقه شدید به رشته شیمی دارد . اما خانواده و اطرافیان او ، از کودکی به او گفته اند باید پزشکی برود . ( فرض میکنیم رتبه یک شده است ) شما خودتان را جای او بگذارید . رتبه یک شده اید . علاقه قلبی شما شیمی است و دیگران می گویند پزشکی خوب است . کدام را انتخاب می کنید ؟ مسلما انسان موفق سراغ علایق خود می رود . چون میتواند در شیمی بیشتر از پزشکی موفق شود چون استعداد و علاقه دارد .


ادامه مطلب را بخوانید

ادامه مطلب

دندان پزشکی

1123 بازدید
هدف
دندان پزشک به تشخیص و درمان بیماری‌های دهان و دندان می‌پردازد و از همین‌رو شاید بهتر باشد که عنوان این رشته را دهان‌پزشکی گذاشت.
در گذشته دندان پزشکی را مساوی با دندان سازی می‌دانستند. اما امروزه دندان سازی تنها بخشی از دندان پزشکی است.
رشته دندان پزشکی در مقطع دکترای عمومی نحوه رعایت بهداشت، پیشگیری و درمان بیماری‌های دهان و دندان را آموزش می‌دهد.

ادامه مطلب

دارو سازی

1129 بازدید
هدف:
تربیت داروساز و نتیجه نهایی: فارغ‌التحصیلانی که شغلشان داروفروشی یا نسخه‌پیچی است.
آنچه خواندید، تنها نظر یک نفر نیست بلکه دیدگاه صدها داوطلب آزمون سراسری است. جوانانی که معتقد بودند وجه رشته داروسازی فقط به خاطر عنوان دکترای آن است والا این رشته حرفی برای گفتن ندارد چرا که باید بعد از 5 یا 6 سال درس خواندن به حرفه داروفروشی رضایت داد.این نشان می‌دهد که متاسفانه بسیاری از مردم و از جمله تعداد قابل توجهی از داوطلبان آزمون سراسری شناخت صحیحی از رشته داروسازی ندارند. در واقع آنها نمی‌دانند که نه تنها شغل یک فارغ‌التحصیل داروسازی، داروفروشی نیست بلکه فقط هدف این رشته تربیت داروساز نمی‌باشد. چرا که داروسازی تنها یکی از تخصص‌های فارغ‌التحصیلان این رشته است.

ادامه مطلب

رادیولوژی

1106 بازدید
همانطور که می دانید کمتر خانواده ای را می توان یافت که به بخش رادیولوژی مراکز درمانی مراجعه نکرده باشد. رشته رادیولوژی یا همان پرتو‌شناسی علم توضیح و تفسیر یافته‌های رادیوگرافیک در ارتباط با علائم و نشانه‌های کلینیکی بیمار است .

ادامه مطلب

علوم آزمایشگاهی

1127 بازدید
وظیفه اصلی رشته علوم آزمایشگاهی شناخت علل ایجاد بیماریهای مختلف و عوامل ایجاد کننده آنها می‌باشد. ابزاری که در تشخیص و درمان بیماری‌های مختلف بکار می‌رود تحت عنوان پاراکلینیک می‌باشد که می‌توان به رشته‌هایی از قبیل رادیولوژی، رشته‌های توان بخشی و پرستاری اشاره کرد.

ادامه مطلب

آموزش افزایش درصد و تراز دروس


پاسخگویی به سوالات


سوالات خودتان را از ما بپرسید . ما رایگان و کامل به آن ها پاسخ می دهیم

سوالات خود را از 2 طریق می توانید بیان کنید :

1- بخش نظرات تمام پست های سایت
2- ایمیل khorsandm.ir@gmail.com